O blogu

Blog ekspercki z elementami lifestylowymi, powstał by dzielić się z Wami naszym doświadczeniem, wiedzą i pasją. Patrzymy na otaczający nas świat przez pryzmat doświadczeń projektanta miejskiej przestrzeni oraz audytora skupionego na bezpieczeństwie jej użytkowania. Analizujemy potrzeby użytkowników tej przestrzeni z punktu widzenia psychologa i badacza schematów ludzkich zachowań i procesów poznawczych. Pokazujemy możliwości z punktu widzenia finansowania zmian w oparciu o wiedzę i doświadczenie specjalisty od pozyskiwania finansowania i rozliczania przedsięwzięć m.in. celu publicznego ze źródeł zewnętrznych.  

Ten blog powstał z pasji do tworzenia lepszej przestrzeni pomiędzy budynkami i dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem oraz poruszamy tematy m.in. jak tworzyć lepsze miejsca do życia ? ; jak te zmiany finansować nie tylko z własnego budżetu (dotacje, granty, itp)? i co wpływa na odczuwanie przestrzeni i życie między budynkami?
Początkowo chcieliśmy skupić się na wymianie doświadczeń i wspieraniu Jednostek Samorządu Terytorialnego, Ruchów Miejskich oraz Społeczników, którzy poszukują wsparcia lub inspiracji. Następnie stwierdziliśmy, że tematyka naszego bloga może inspirować studentów: architektury, urbanistyki, studiów inżynierskich. Mamy nadzieję, że nasze opinie poruszą także profesjonalistów – twórców rozwiązań w miejskiej przestrzeni! Na podstawie dyskusji o naszym blogu, dowiedzieliśmy się, że grono naszych odbiorców jest szersze niż to, które pierwotnie planowaliśmy i jeśli nie należysz do żadnej z wymienionych grup a:
  • interesujesz się tym, co może zaoferować miejska przestrzeń publiczna, z czego warto skorzystać a czego należy unikać ?
  • chcesz się dowiedzieć więcej o nowoczesnych zasadach projektowania rzeczy, usług i przestrzeni publicznej miast a może przeczytać nasze opinie o miejscach które już znasz lub będziesz chciał koniecznie poznać gdy o nich opowiemy z naszej perspektywy?
  • interesujesz się tym jak można ułatwić sobie lub innym życie aby poprawić jego komfort dzięki technologii i przemyślanym rozwiązaniom?
  • chcesz wiedzieć jak uniwersalne projektowanie może wpływać na jakość  życia?
  • szukasz inspiracji lub informacji jak sfinansować zmianę jakości przestrzeni publicznej?
  • chcesz się dowiedzieć na czym polega efektywna społecznie rewitalizacja lub jak dobrze zaplanować przedsięwzięcia celu publicznego?

to oznacza, że ten Blog rozwijamy również dla Ciebie!

Zależy nam, aby dostarczać wartościowe treści, które będą przydatne dla naszych czytelników dlatego, jeśli zostawisz nam informację o tym, co możemy poprawić czy zmienić w treściach przez nas prezentowanych, będziemy wdzięczni, a Ty przyczynisz się do rozwoju bloga. Każdą wskazówkę będziemy zawsze traktować bardzo poważnie! Aby nam pomóc, korzystaj proszę z formularza kontaktowego lub po prostu wpisz swój komentarz pod postem!

Informacje o nowych wpisach prosto na Twój e-mail

Signup now and receive an email once I publish new content.

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

error: Treść jest chroniona !!